první příspěvek

22. července 2017 v 23:36 | zinaida |  informativní texty
ahoj internete,

přiznávám, že už nadpis je trochu klam. Mám za sebou několikaletou příspěvkovou historii. Blogovala jsem básničky, úvahy, obrázky, nápady, názory... Všechno to bylo velmi zasněné a naivní. Možná že to jsou důvody proč to nepřežilo má středoškolská léta. Respektive jsem tím zkracovala čekání na maturitu. Které zákonitě muselo jednou skončit. Ze začátku jsem to vůbec neměla takhle časově rozvržené. To vidím až teď při pohledu zpět. Koneckonců Tenhle zpětný pohled, při vší nostagii a melancholii, je důvodem tohoto "prvního příspěvku". O čtyři roky později. Chybí mi psaní slov, a vymýšlení jejich tvaru a pořadí. Chybí mi ta nesmyslnost a nepotřebnost s tím spojená. Ten pocit, že o to nikdo nestojí a přece se občas stane, že to v někom zarezonuje (ikdyby to opět mělo být nějaké moje budoucí já).

Ještě jsem se nerozhodla, jakou barvou to tu vytapetuji nebo jestli budu mít menu vlevo, vpravo anebo v liště pod záhlavím. To jsou otázky kosmetické, uznávám. Důležitý je obsah. Ačkoliv tím si také nejsem jistá. Jak jsem řekla. Je to nostalgický impuls a třeba brzy vyprchá. Prvotně se chci zaměřit na články právě psaného typu. Složité věty, nedohledatelné vnitřní odkazy, rozhýbání prstů po klávesnici, synonymové cvičení, odreagování od skutečného. Jsem profesí digitální umělkyně, ale pořád zvažuju, jestli se tím prezentovat i tady. Líbí se mi totiž představa té anonymity, kterou mi zdejší konání umožňuje.

Přemýšlím, jestli má první příspěvek nějakou společensky uznávanou průměrnou délku. Jestli stačí dva a kousek odstavce. Snad ano. Protože i přes potřebu vypsat se jsem stručná.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama